5 خرداد 1395/عسل

آیا می دانید که عسل طبیعی چگونه است و به چه روشی می توان خلوص آن را تشخیص داد؟! عسل، مایع طلایی مذاب گونی است که اغلب به عنوان یک شیرین کننده طبیعی قوی شناخته می شود. این ماده یک عنصر کلیدی مهم در آشپزخانه هر خانواده می باشد. قرن‌ها پیش، این ماده شگفت‌انگیز هم از نظر آشپزی و هم از نظر پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. طب عامیانه و مکتب طب آیورودا این ماده طبیعی را سرشار از خواص کمک کننده به سلامتی می دانند.
با این حال، تنها زمانی می توان از تمام این فواید استفاده کرد که عسل در خالص ترین شکل آن مصرف شود و شما . بنابراین، در اینجا نقش یک آزمایش عسل خالص می آید. عسل خالص همانطور که می دانید مستقیماً از زنبورهای عسل بدست می آید و نه کارخانه ها. ما در آتاهانی می دانیم که کدام عسل اصیل است؛ زیرا که با زنبورداران کار می کنیم و عسل را مستقیماً از آنها تهیه می کنیم. می توانید در مورد ما و منطقه ما بیشتر بخوانید.

عسل طبیعی چگونه است
عسل خالص کیفیتی اعجاب آور دارد

بهترین عسل خالص و طبیعی

ما در آتاهانی مقصد اصلی شما برای به دست آوردن عسل خالص در ایران هستیم و شما از ما یاد می گیرید که عسل طبیعی چگونه است. از عسل گل وحشی گرفته تا عسل ماوسینرام و یا تا انبوهی از عسل های مختلف دیگر نیز جزو تولیدات مجموعه عجیب و غریب ما بوده و ما آن ها را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهیم. اگر در مورد اصالت انواع عسل ارگانیک موجود در فروشگاه ما نگران هستید، می توانید نگرانی خود را برطرف با مراجعه به کارشناسان ما برطرف کنید.

واسطه های اقتصادی بازار عسل طبیعی و خالص

ما برای حذف واسطه ها تلاش می کنیم. تیم ما مستقیماً با زنبورداران روستاهای دورافتاده در آذربایجان ارتباط برقرار می‌کند و عسلی را که با عشق و علاقه تولید کرده اند با مسئولیت‌پذیری کامل و گارانتی قطعی ارائه می دهیم. ما به روشی آسان، سریع و بدون دردسر به درب منزل شما می‌رساند.

کیفیت عسل طبیعی و خالص

همه محصولات آتاهانی از نظر ایمنی، کیفیت و رعایت دستورالعمل‌ها و همچنین عدم وجود افزودنی ‌های شیمیایی، فلزات سنگین و … به شدت مورد آزمایش در آزمایشگاه های ما قرار می گیرند. نظرات مشتری و سایر اشخاص ثالث را برای طیف گسترده ای از عسل ها در نظر می گیریم و بررسی می کنیم تا از مزایای نهایی عسل خالص مشتریان ما استفاده کنند و شما به خوبی می توانید تشخیص بدهید که عسل طبیعی چگونه است! با بررسی ویژگی های فیزیکی عسل خالص اصل به راحتی می توان به خالص بودن یا نبودن آن پی برد.

عسل طبیعی چگونه است
تست عسل خالص و تقلبی فرآیندی مهم و کاربردی است

کیفیت عسل طبیعی و خالص

برای لذت بردن از طعم و استفاده کردن از تمام فواید عسل، باید فقط خالص ترین عسل را مصرف کرد تا با این مفهوم که عسل طبیعی چگونه است بهتر ارتباط برقرار نماییم. در اینجا چند آزمایش و بررسی ساده وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا خلوص عسل را تأیید کنید. قبل از انجام هر آزمایشی باید حتماً برچسب های روی ظرف را بخوانید. این اولین و اساسی ترین مرحله برای بررسی خلوص عسل است.

بررسی وضعیت عسل

ذکر افزودنی های طعم دهنده، رنگ، شیرین کننده های مصنوعی و … برای تولیدکنندگان الزامی است. بنابراین می توانید برچسب را برای بررسی خلوص عسل آنالیز کنید. اگر مستقیماً از زنبورداران عسل می‌خرید، عسل خام، فرآوری نشده و اصل می‌خرید. توصیه می کنیم تفاوت بین عسل تقلبی و خالص یا اصل را یاد بگیرید.

عسل طبیعی چگونه است
آزمایش عسل در شرکت های تخصصی زنبورداری و فروش عسل صورت می گیرد

آزمایش تشخیص عسل طبیعی و خالص

در اینجا چند آزمایش وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا خلوص عسل را بررسی کنید که عبارتند از:
• تست شست
• تست آب
• تست شعله
• تست بلات

تست شست

این یک آزمایش ساده عسل طبیعی برای بررسی خلوص عسل است و به خوبی می توانید متوجه شوید که عسل طبیعی چگونه است. یک قطره کوچک عسل را روی تصویر کوچک خود بریزید. چک کنید که آیا ریخته یا پخش می شود. اگر پخش شود، عسل تقلبی است؛ زیرا عسل خالص روی انگشت شست شما دست نخورده با قوام بالا باقی می ماند. پخش شدن معمولاً نشان دهنده این است که عسل حاوی مقداری رطوبت است و می تواند از عوارض پاستوریزه شدن، باشد.

تست آب

این آزمایش با استفاده از آب برای تشخیص عسل ناخالص است. به سادگی یک لیوان آب پر کنید و یک قاشق چای خوری عسل را به لیوان اضافه کنید. عسل تقلبی یا ناخالص به راحتی در آب حل می شود و آن را دور شیشه می بینید. از طرفی عسل اصل درست در ته لیوان می نشیند.

تست شعله

عسل خالص قابل اشتعال است و برای بررسی اینکه آیا عسل 100 درصد خالص است، این آزمایش را امتحان کنید! با گرفتن یک چوب کبریت شروع کنید و نوک چوب کبریت را با عسل آغشته کنید. چوب کبریت را روی جعبه کبریت بزنید تا ببینید روشن می شود یا خیر. اگر عسل خالص باشد، چوب کبریت به راحتی روشن می شود و عسل همچنان می سوزد. اما اگر عسل بی کیفیت باشد روشن نمی شود، چون رطوبت دارد. با این ترفند می تواند فهمید که عسل طبیعی چگونه است.

تست بلات

آزمایشی برای بررسی اینکه آیا عسل با استفاده از کاغذ بلات با آب رقیق شده است یا خیر. چند قطره عسل را روی کاغذ بریزید تا لکه شود. ممکن است جذب شود یا اثری خیس روی کاغذ بگذارد. عسل خالص و ناخالص جذب نمی شود اما عسل ناخالص اثر مشخصی از خود به جا می گذارد.

توجه: بدانید که این تست ها 100% دقیق نیستند. اگرچه این تست ها بر اساس اصول واقعی هستند، اما نتایج ممکن است قطعی نباشد. با این حال، این آزمایش‌های اصلی عسل را می‌توان برای درک اصالت عسل با کیفیت با دقت کافی و مشخصی انجام داد.

بهترین فروشگاه اینترنتی فروش عسل طبیعی

فروشگاه اینترنتی آتاهانی با تولید عسل با کیفیت و خالص، غنی ترین عسل کشور را به بازار مصرف کننده عرضه می کند و کارشناسان خبره و باتجربه زنبورداری این شرکت با کسب سال ها تجربه محصولات آن را برای مشتریان خود معرفی و عرضه می نمایند. برای تهیه عسل با کیفیت می توانید به این فروشگاه مراجعه نمایید.

کلام پایانی

مهم ترین تست های تشخیص عسل شامل موارد زیر می باشد و شما می توانید متوجه شوید که عسل طبیعی چگونه است. این تست ها عبارتند از :
• تست شست
• تست آب
• تست شعله
• تست بلات

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

مشترک شدن در خبرنامه ما
ما را دنبال کنید: