8 آبان 1401/عسل
 • توسط atahoney
 • 84
 • 0

امروزه ژل رویال جزو مواد اولیه مورد استفاده در صنایع غذایی، لوازم آرایشی و مواد مغذی می باشد. با این حال، تمام محصولات موجود در بازار کیفیت و ویژگی های یکسانی را ارائه نمی دهند. برای تضمین کیفیت ژل رویال، یک استاندارد بین المللی در سال ۲۰۱۶ به وجود آمد. نام این استاندارد ایزو 12824 بود. این استاندارد کیفیت مورد نیاز برای داشتن یک ژل رویال استاندارد را تعریف می نماید. در ادامه با آتاهانی همراه باشید تا معرفی ویژگی های مهم یک ژل رویال با کیفیت بپردازیم.

ژل رویال
بخشی از ژل رویال موجود در کندو

ژل رویال تازه

اول از همه، باید دانست که ژل رویال ممکن است تازه باشد. هنگامی که یک ژل رویال تازه یا یخ زدایی شده را انتخاب می کنید، مطمئن می شوید که کیفیت زنجیره سرد تامین ژل رویال تضمین شده است. ژل رویال لیوف آی زد به صورت پودری استفاده می شود. این ژل به لطف یک فرایند به نام یخ خشک کردن است که می تواند برای حفظ ویژگی های تغذیه ای و ارگانولوپتیک محصول و خواص بیولوژیکی را از مواد تشکیل دهنده فعال جدا سازی کرده و به دست آورد.

محتوای 10-HDA ژل رویال چه چیزی است؟

۱۰-هیدروکسی-۲-دکنوئیک اسید که بیشتر با نام ۱۰-HDA شناخته می شود، شناخته شده ترین و مورد مطالعه ترین ماده فعال ژل رویال است. به گفته این محققان، 10-HDA دارای فعالیت ایمنی و عمل ضد باکتری است.

با این وجود، محتوای 10-HDA ممکن است از یک محصول به محصول دیگر متفاوت باشد. ممکن است تحت تأثیر چندین پارامتر به ویژه در طول تولید، حمل و نقل و ذخیره سازی قرار گیرد. از سال ۲۰۱۶ استاندارد ایزو ۱۲۸۲۴ حداقل محتوای ۱۰-HDA ۱٫۴ گرم را برای ۱۰۰ گرم ژل رویال تازه تعریف می کند.

این حداقل محتوا معادل کمیتی است که به طور طبیعی در ژل رویال طبیعی یافت می شود. احترام به تعادل تغذیه ای محصول به منظور بهره مندی از خواص بهداشتی آن مهم است. به هر حال، ما توصیه می کنیم که از ژل رویال که تحت فرایندهای صنعتی اضافی برای افزایش محتوای 10-HDA قرار گرفت، استفاده اج نه کنیم.

ژل رویال
نمونه بسته بندی ژل رویال

نوع 1 یا نوع 2 ژل رویال؟

استاندارد ایزو ۱۲۸۲۴ دو ویژگی ژل رویال را نیز متمایز می کند. آن دو ویژگی از طریق تغذیه bees کارگر متفاوت است. اگر آنها به طور انحصاری با گرده،شه یا عسل تغذیه می شدند، ژل رویال به عنوان نوع ۱ واجد شرایط است. در غیر این صورت در صورتی به عنوان نوع ۲ در نظر گرفته می شود که غذای دیگری به bees مانند شربت قند یا پروتئین داده شود. از این لحاظ ترجیح داده می شود ژل رویال نوع یک را انتخاب کنید. در ورقه داده ها می توان با تجزیه و تحلیل چندین رقم آن را تشخیص داد. ژل رویال نوع یک نسبت C13/C12 ایزوتوپ ها را بین 29 تا 20- ارائه می دهد و همچنین نرخ ساکارز (< 3 درصد)، ارلوز (< 5/0 درصد)، مالتوز (< 5/1 درصد) و مالتومتریوز (< 5/0 درصد) را تنظیم کرده است.

 نتایج آزمایش از آحاد چست؟

این مهم است که به مطالعه نتایج آزمون از اکسیدان ها در هنگام انتخاب ژل رویال. ممکن است در صورتی که به معیارهای تعیین شده کمیسیون اروپا احترام بگذارد، گواهی ارگانیک شود. در ریشه های طبیعی، دسته های ژل رویال به طور سیستماتیک تحت چک های با کیفیت قرار می گیرند. این آخرین ها مربوط به وجود آفت کش ها، فلزات سنگین و آنتی بیوتیک ها هستند.

 چگونه برای انتخاب ژل رویال با کیفیت برای صنعت nutraceutical ? کتاب رایگان ما به شما مشاوره کارشناسان می دهد!

ژل رویال چگونه ساخته می شود؟ چگونه کیفیت آن را تضمین کنیم؟

ژل رویال یکی از محبوب ترین مواد مربوط به عسل در بازار باقی می ماند. با توجه به مزایای آن و همچنین تقاضای رو به رشد بازار برای مواد غذایی طبیعی و مکمل، جای تعجب نیست که ژل رویال یک عنصر ستاره در مکمل های غذایی است.

با این حال ، و در حالی که ژل رویال شده است برای هزاران سال قدردانی می شود ، خواص خاص و ویژه این عنصر به این معنی مهم است که تضمین بهترین کیفیت ژل رویال ، دیدار با هر دو استانداردهای صنعت و خواسته های مصرف کننده است.

ژل رویال چگونه است و چگونه مطمئن شویم که تولید تضمین کیفیت مواد تشکیل دهنده؟ ما نگاهی به امکانات این عنصر و فرایند تولید ژل رویال برای بالاترین کیفیت.

ژل رویال چیه؟

این یک محصول اندوژن ساخته شده توسط bees است، به این معنی که این تنها محصول در تولید خود است که با مواد دیگر مخلوط نیست. این توسط bees کارگر بین 5 تا 14 روز سن تولید شده است و در نتیجه ترشحات خود را از ترشحات عروق pharyngeal است.

این ماده به عنوان غذا برای تمام لاروها برای سه روز اول پس از به دنیا آمدن آنها عمل می کند. پس از آن، آن را تنها توسط آن دسته از bees انتخاب شده برای تبدیل شدن به ملکه مصرف می شود. به این ترتیب، این عنصر استثنایی برای تضمین سلامت ملکه عسل و در نتیجه باروری و طول عمر مستعمره محفوظ است.

ژل رویال
وزن کشی ژل رویال

به عنوان بخشی از یک فرایند طبیعی شامل bees، تولید آن می گیرد در داخل سلول های ملکه خاص، کشیده، که در آن حدود 150 تا 250 میلی گرم می تواند مهار شود. یک مستعمره واحد می تواند حدود ۵۰۰ گرم در فصل تولید کند.

برداشت ژل رویال یک فرایند به خصوص ظریف است که نیاز به نظارت کامل از زنبورداران دارد: باید هر ۷۲ ساعت یک بار استخراج شود تا کیفیت آن تضمین شود.

مزایای بهداشتی

 • مزایایسیستم ایمنی بدن , بهبود مقاومت در برابر عفونت, به عنوان حمایت شده توسط انجمن ایمنی مواد غذایی اروپا.
 • کمکمی کند تا تنظیم قند در خون

ارائه خواص ضد باکتری

به عنوان یک عنصر فعال در محصولات مراقبت از پوست، فراهم می کند آنتیاژ و مزایای ارتجاعی

کشف تمام مزایای بهداشتی در اینجا.

ژل رویال چگونه ساخته می شود؟

تامین کنندگان ژل رویال باید مراحل سخت گیرانه ای را دنبال کنند که صحبت از برداشت محصول می شود. در واقع فرایند نحوه برداشت آن این مراحل را دنبال می کند:

 • اولاً لاروها به سلول های ملکه و سپس به قاب ها وارد می شوند. این قاب های ویژه با سلول های آماده شده برای ذخیره ژل رویال استفاده می شوند، جایی که لاروهای بیش از ۲۴ ساعت زندگی به صورت دستی به هر یک از آن ها معرفی می شوند.
 • قاب ها در کندوهای زنبور عسل قرار می گیرد و زنبورها شروع به تغذیه لاروها می کنند.
 • قاب ها ۷۲ ساعت پس از برداشت ژل رویال خارج می شوند.
 • سلول های ملکه قطع می شوند
 • لاروها خارج می شوند.
 • ژل رویال از سلول ها خارج می شود.
 • هنگامی که آن را برداشت, آن را در سردخانه ذخیره می شود و به کارخانه ها برای پردازش فرستاده می شود و برای آماده سازی دسته ای است که به مشتریان ما ارسال خواهد شد.
ژل رویال
مراحل آماده سازی ژل رویال

فرایند تولید ژل رویال یک فرایند جامع است، جایی که زنبورداران حرفه ای باید هر گامی را که تعادل را در این فرایند ظریف طبیعی تضمین می کند، با دقت بردارند. برای به دست آوردن یک کیلوگرم، حدود ۲۰ میله سلولی باید خالی شوند.

چگونه کیفیت ژل رویال را تضمین کنیم

بهترین کیفیت ژل رویال تضمین مصرف کنندگان دسترسی به تمام مزایای بهداشتی ذکر شده در بالا. به منظور انجام این کار، ضروری است برای تامین کنندگان عمده فروشی برای تضمین آنها به دنبال فرایندها و مقررات سخت گیرانه است.

از پارامترهای زیر برای تحلیل کیفیت آن استفاده می شود:

HDA یا هیدروکسی دوسن اسید. این یک اسید آلی موجود در این عنصر است که نشان می دهد اگر آن را هنوز هم از نظر بیولوژیکی فعال است و, به این ترتیب, درجه طراوت و حفاظت از آن. کمیت ۱۰ HDA یک عامل کیفیت مهم برای ژل رویال است. HDA از ژل رویال — 10 – هیدروکسی دوسن اسید — شاخص است که به ما کمک می کند تا به دانستن کیفیت محصول است.

 • رطوبت
 • سطح پروتئین
 • قند
 • چربی
 • فروکتوز
 • گلوکز
 • ساکارز
 • سی۱۳

علاوه بر این، تامین کنندگان قابل اعتماد به دنبال استاندارد ISO 12824:2016 به منظور تضمین کیفیت بالا این عنصر است. این استاندارد تولید و الزامات بهداشتی برای ژل رویال را مشخص می کند و مجموعه ای از روش های آزمایش اندام و شیمیایی را برای نظارت بر کیفیت ژل رویال ایجاد می کند.

در عین حال، استاندارد ارائه شرکت ها با الزامات متعددی در مورد حمل و نقل، ذخیره سازی، بسته بندی و برچسب گذاری برای ژل رویال، همه با هدف ارائه استانداردهای قابل اعتماد برای کیفیت این عنصر است.

به این ترتیب، استاندارد ISO 12824:2016 ثابت می کند که باید حاوی حداقل ۱۰-HDA یا ۱٬۴ گرم در هر ۱۰۰ گرم ژل رویال تازه و ۳٬۵ گرم در هر ۱۰۰گرم ژل رویال خشک شده یخ باشد.

ژله مورد نیاز سلطنتی در ISO 12824:2016

استاندارد ISO 12824:2016 الزامات شیمیایی زیر را برای کیفیت ارائه می دهد:

ژل رویال

علاوه بر این، الزامات بهداشتی زیر گنجانده شده است:

ژل رویال

روش های آزمون

استاندارد ISO 12824:2016 روش های آزمون متعددی را برای تضمین کیفیت آن ایجاد می کند که در ضمیمه های استاندارد گنجانده شده اند.

این ها همچنین با روش های خاصی تکمیل می شوند که به کمک آن نمونه ها را جمع آوری و ذخیره می کنند تا اطمینان حاصل شود که مناسب و مرتبط هستند.

 • بسته بندی، برچسب گذاری، ذخیره سازی و حمل و نقل

استاندارد برقرار می کند:

 • بستهبندی درجه مواد غذایی باید در هنگام بسته بندی ژل رویال استفاده شود.
 • بستهبندی باید نشانه گذاری های خاصی (نام محصول و نام تجاری، نام و آدرس تولید کننده یا پاکر؛ وزن خالص، برداشت کشور /کشورها و سال، تاریخ حداقل دوام، دستورالعمل های ذخیره سازی، ماه و نوع یخ بندان، بر اساس استاندارد بین المللی) را در خود جای دهد.
 • مشخصاتذخیره سازی شامل کنترل دما (بین +۲ تا +۵ درجه سانتی گراد یا ترجیحاً کمتر از −۱۸ درجه سانتی گراد برای ذخیره سازی طولانی مدت) و دستورالعمل هایی برای ذخیره جداگانه ژل رویال تولید شده در مناطق و زمان های مختلف است، در حالی که اعداد دسته ای مختلفی را نیز ارائه می دهد.
 • درمورد حمل و نقل، استاندارد حمل و نقل با دمای پایین و اجتناب از ژل رویال را تجویز می کند تا با مواد سمی، خورنده یا موادی با بوی عجیب و غریب در تماس باشد یا ممکن است باعث آلودگی شود.

ژل رویال: کاربردها و کاربردهای اصلی

 • باتوجه به مزایای بهداشتی این عنصر، به طور گسترده ای در پروژه های فارما و همچنین دیگر محصولات مربوط به سلامت و مراقبت از خود استفاده می شود.

در زیر فرمول های رایج برای محصولات:

 • آب نبات
 • شربت
 • قرص ها و قرص های مکمل
 • استخوان دندانی
 • لوتیون پوست و سرم
 • فرمول های دئودورانت
 • شامپو
 • محصولات غذایی کاربردی

ژل رویال: تحقیقات بازار

به عنوان بخشی از رابطه طولانی مدت ما با مواد تشکیل دهنده نوآورانه مربوط به عسل، در Honeygreen+ ما مسئول توسعه یک سند تحقیقات بازار ضروری است که برجسته امکانات ژل رویال در بازار فعلی بوده است.

موارد زیر برجسته ترین نکات برجسته در تحقیقات ما هستند:

ژل رویال با تقاضای بازار فعلی برای محصولات مرتبط با سلامت همسو است. این دسته (و به طور خاص تر، زیرمجموعه های ویتامین ها و مکمل های غذایی) در مجموع ۳۰ محصول راه اندازی شده در سال ۲۰۲۰ را دیده است. علاوه بر این، 6 ماه اول سال 2021 شاهد در مجموع 13 محصول جدید راه اندازی شد.

در واقع در سال ۲۰۲۰ ۵۶٪ مصرف کنندگان جهانی به جستجوی اطلاعاتی در مورد موادی که می توانند سلامت آن ها را بهبود بخشند، دست یافتند. با مزایای ژل رویال از جمله قند خون و کنترل باکتریایی, آن را تبدیل به یک متحد کلیدی برای مارک های به ایستادگی کردن در ادعاهای مواد تشکیل دهنده خود را. در عین حال، آن را نیز مربوط به سلامت پیشگیرانه، اولویت مصرف کننده بالا در سال 2021

فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان تعداد محصولاتی را رهبری می کنند که حاوی این ماده هستند.

ادعاهای محبوب مربوط به محصولات ژل رویال شامل مفاهیمی مانند “ارگانیک”، “سلامت ایمنی”، “محصول گیاه شناسی”، “عملکردی” و “تامین انرژی” است.

ژل رویال همچنین با ترجیحات بازار فعلی برای ویتامین C & B همسو است.

این ماده همچنین به موازات ترجیحات مصرف کننده فعلی برای مواد طبیعی است. در واقع ۵۶٪ مصرف کنندگان جهانی هم اکنون بیشتر به ادعاهای مواد طبیعی کشیده شده اند.

همچنین نشان دهنده فرصتی برای شرکت ها برای توسعه روایت های پایدار و تنوع زیستی است. با استراتژی های ارتباطی شفافیت درست، برندها می توانند روایت هایی در مورد چگونگی کمک بخش زنبوردار به مراقبت از زنبورها به عنوان گرده افشان های کلیدی که به حفظ تنوع زیستی کمک می کنند، تولید کنند.

چگونه ژل رویال را مدیریت کنیم؟

در آتاهانی ما مطمئن شوید که ما ارائه بالاترین کیفیت ژل رویال برای مشتریان ما برای توسعه محصولات نوآورانه است که همسو با ترجیحات مصرف کننده فعلی و روند.

پس از برنامه های تحلیلی سخت گیرانه برای گواهی و ردیابی هر دسته، و تنظیم شده توسط استاندارد ISO 12824:2016، ما ارائه عمده فروشی ژل رویال در فرمت های مختلف برای پاسخگویی به مشتریان ما نیاز دارد. این شامل ژل رویال تازه، ژل رویال یخ زده و lyophilized، همه از جمله نسخه های آلی است.

سیستم کاری ما بر اساس بهبود مداوم تمام فرایندها، و اطمینان از بالاترین کنترل های با کیفیت، تولید دانش جدید و بهبود روزمره است. در عین حال به لطف تیم پشتیبانی خود متشکل از 5 نفر از متخصصان متخصص کیفیت، ایمنی مواد غذایی، زیست شناسی، مهندسی کشاورزی و علوم محیط زیست کمک های فنی ارائه می دهیم. در همه, ما کار می کنند به پیروی از گواهینامه های درجه یک که تقویت تعهد ما به کیفیت محصول و ایمنی و سیستم های مدیریت.

در نهایت، ما تعهد شدیدی را برای تقویت مراقبت از bees ارائه می کنیم در حالی که آگاهی را در مورد تهدیدهایی که با آن مواجه هستند و سهم آنها در توسعه پایدار نیز بالا می بریم. می خواهید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ژل رویال به عنوان یک عنصر کلیدی برای مطابقت با خواسته های مصرف کننده فعلی برای تقویت کننده های ایمنی طبیعی و افزودنی های غذایی؟

بهترین فروشگاه اینترنتی ژل رویال در ایران

فروشگاه اینترنتی ژل رویال آتاهانی یکی تخصصی ترین و بهترین فروشگاه های اینترنتی تهیه ژل رویال در ایران می باشد. متخصصین این فروشگاه شما را برای تهیه بهترین و با کیفیت ترین ژل رویال همراهی و پشتیبانی می نمایند.

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

مشترک شدن در خبرنامه ما
ما را دنبال کنید: